Корисна інформація
Національна кухня
Національної кухні як такої в ОАЕ не існує - стіл бедуїнів здавна був скромним: фініки, риба і верблюже молоко. У численних ресторанах представлені кухні всіх народів світу: арабська, індійська, європейська, південноафриканська, японська та багато інших.
Покупки
Дубай по праву носить назву торгової столиці Близького Сходу. Зробити необхідні покупки можна на вулицях Дубая в міському районі під назвою «Дейра» або «іранський ринок». Тут потрібно торгуватися, проявляючи купівельну кмітливість. Так само можна відвідати торгові центри міста. Ціни в торговельних центрах вище, ніж на торгових вулицях і ринках, і можливості поторгуватися набагато менше, але якість товарів помітно вище.
У Дубаї безліч магазинів знаменитих торгових марок світу. Круглий рік в магазинах панує атмосфера свята, яка піднімає настрій і доставляє додаткове задоволення від покупок. Двічі на рік в Дубай проводяться торгові фестивалі.
Торгові центри Дубая здатні задовольнити запити найвимогливіших любителів шопінгу. Тут можна придбати золоті вироби, модний одяг від знаменитих кутюр'є, електроніку, спортивні товари, килими, вироби ручної роботи та багато іншого.
Магазини працюють від 8-00 до 19-00 з обідньою перервою від 13-00 до 16-00, в п'ятницю тут магазини не працюють - загальний вихідний. Великі магазини працюють з 10-00 до 22-00. Деякі невеликі магазини працюють в п'ятницю від 16-00 до 20-00 годин, є і цілодобові магазини.
Чайові
Чайові є справою добровільною. Якщо Вам сподобався сервіс в готелі або в ресторані, можна дати приблизно 5-10% на чай. У більшості ресторанів чайові вже включені в рахунок в розмірі 15%. Так само чайові можна давати носію в аеропорту або в готелі, близько 5-10 дирхам, в залежності від кількості багажу.
транспорт
Таксі в ОАЕ можна сміливо назвати одним з основних засобів пересування для туристів. І одним з найбезпечніших, якщо їм правильно користуватися. Мережа міського громадського транспорту тут ще не розвинена, автобуси є тільки в Дубай і Абу-Дабі.
Більшість готелів має власні автобуси, що доставляють їх гостей в центр міста, в торгові комплекси чи на пляж. Розклад і маршрут можна дізнатися у адміністрації готелю. Таксі оснащені лічильниками тільки в таксопарках великих компаній, ці автомобілі розфарбовані в кольори компанії і мають логотип - приналежність до одного з таксопарків. В середньому, проїзд по місту коштує 5-20 дирхамів.
Як правило, автомобілі білого кольору з розпізнавальними знаками таксі це приватники. Таке таксі не обладнано лічильником - краще заздалегідь домовитися з водієм про оплату. З вересня 2009 року в Дубаї почало працювати перше на Близькому Сході метро, яке пов'язує основні райони міста.
Прокат автомобілів
В оренду автомобіль може взяти людина старше 21 років при наявності міжнародного водійського посвідчення, виданого не менше 1 року тому. Також бажано наявність кредитної карти, тому що в разі її відсутності попросять залишити заставу в розмірі приблизно 300 $, повернення якого може зайняти до одного місяця.
Мінімальний термін оренди автомобіля-24 години. В ОАЕ величезну кількість пунктів прокату машин. Вибір автомобілів дуже великий. Взяти машину на прокат досить просто, проте в заставу буде потрібно або паспорт, або в'їзна віза, або депонування страхової суми з кредитної картки. Замовити машину можна в аеропорту, по телефону, або прямо в готелі.
Телефон
Дзвонити на міжмісто зручно з телефонів-автоматів. Оплата дзвінків здійснюється монетами номіналом 50 філсів, 1 і 5 дірхама, або спеціальними картками на суму 30, 45, 60 дирхамів, які можна придбати в магазинах. Для використання мобільного зв'язку, найкраще скористатися місцевої sim-картою з номером ОАЕ, при придбанні потрібно закордонний паспорт або його копія. Sim-карта діє протягом одного року. Усі вхідні дзвінки безкоштовні.
Міжнародний код Об'єднаних Арабських Еміратів - 971.
Телефонні коди еміратів:
Абу-Дабі - 02,
Аль-Айн - 03,
Дубай - 04,
Шарджа, Аджман, Ум-аль-Кувейн, Рас-аль-Хайма - 07,
Фуджейра - 09.
Для здійснення дзвінків в Україну слід набирати:
0 - 38 (код України) - (код міста) - номер абонента.
Для дзвінків в ОАЕ слід набирати:
8 - 10 - 971 (код ОАЕ) - (код емірату) - номер абонента.
Номери першої необхідності:
поліція - 999;
швидка допомога - 998, 999;
туристична поліція - 8004438.
Звичаї та традиції
ОАЕ - мусульманська країна, в якій свято шанують звичаї і традиції, що склалися протягом століть і залишаються непорушними донині. Кожному, хто є гостем цієї країни, щоб відчувати себе комфортно і адекватно реагувати на те, що відбувається, слід знати дуже багато тонкощів.
Заборонено ввезення спиртних напоїв в країну. Спиртне може бути подана виключно в ресторанах і барах готелів, крім емірату Шарджа, де діє "сухий закон". Вживання спиртного (в тому числі і пива) в громадських місцях заборонено, продаж приватним особам так само є серйозним правопорушенням і може спричинити за собою притягнення до кримінальної відповідальності.
Не варто в якості подарунка або сувеніра пропонувати місцевим жителям спиртні напої. За перебування на вулиці в нетверезому стані Ви будете піддані покаранню, при цьому не виключена можливість депортації з країни.
В ОАЕ не можна смітити. Штраф за викинутий мимо урни сміття - 500 дирхам. Необхідно скрізь носити з собою документи (або ксерокопію документів), що засвідчують особу, тому що в будь-який момент Вас може попросити пред'явити їх місцева поліція. Майже всі поліцейські в ОАЕ працюють без форми.
Рукостискання в ОАЕ є виявом особливої поваги до співрозмовника і триває воно трохи довше звичного для нас рукостискання. Під час рукостискання не варто дивитися в очі співрозмовнику. Не потрібно намагатися першим подати руку жінці-мусульманці. Якщо це рукостискання допустимо по нормам і правилам, вона сама зробить це. Не прийнято їсти на ходу, брати їжу і речі правою рукою. Якщо вас запросили в гості місцеві жителі, ні в якому разі не можна відмовляти, навіть якщо вам колись, або ви дуже поспішаєте. Перед входом до житла мусульманина необхідно знімати взуття.
Вкрай образливим для араба вважається вид звернених в його сторону підошов сидить навпроти співрозмовника. При розмові з арабом ніколи не можна питати про його дружині, можна поцікавитися про сім'ю в цілому. Туристи, які не визнають іслам, не мають права відвідувати мечеті ОАЕ. Виняток становлять лише кілька мечетей. При вході в мечеть необхідно обов'язково знімати взуття.
Природно всі туристи під час відпочинку люблять фотографіровать.В ОАЕ з фотоапаратом потрібно бути обережніше. Строго заборонено фотографувати: військові об'єкти, прапори, палаци шейхів, муніципальні заклади, і навіть місцевих жінок. Що стосується одягу.
Занадто відкрита і зухвалий одяг в ОАЕ може бути сприйнята як образа. У басейні і на пляжі можна перебувати в шортах, або в купальних костюмах, але ні в якому разі не оголеними.